Tour d’Amour
Misschien denkt u dat er geen lhbtiq+ ouderen in uw omgeving zijn. Maar vaak durven zij zich niet openlijk te laten zien. In de Tour d’Amour neemt auteur Eveline van de Putte u mee in hun wereld. Zij deelt levensverhalen uit haar boeken Nieuwe Namen en Stormachtig Stil. Eveline komt samen met verteller Remke Verdegem en zanger Guus Westdorp die de verhalenkracht bijzet met passende liedjes.
Verhalen die raken
De verhalen en muziek maken voelbaar hoe het verleden nog steeds invloed heeft op het heden. Hoe het zwijgen van toen doorwerkt in het nu. Ook wordt er een link gelegd naar de situatie van queer jongeren vandaag. Tour d’Amour gaat over de universele wens om jezelf te kunnen zijn. Het programma gaat over ons allemaal!
Waarom belangrijk?
Veel ouderen groeiden op in een tijd waarin zij niet over hun gevoelens konden praten. Uit angst voor pesterijen en onbegrip doen zij dat vaak nog steeds niet, zeker niet in zorgafhankelijke situaties. Juist daarom is aandacht en kennis zo belangrijk. Want zorg op maat en jezelf kunnen zijn, is een recht voor iedereen.
De voorstelling is gratis te bezoeken en is tot stand gekomen in samenwerking tussen Tour d’Amour, de Cultuurcoach van de Bibliotheek Z-O-U-T, de Gemeente Utrechtse Heuvelrug en het Heuvelrugfonds.