Lezing over schrijfster Fré Dommisse door Catharina Bakker

Vrijdag 2 oktober 2026, van 19:30 tot 21:30 | Koningshof, Doorn

Kosten: Gratis

Deze activiteit heeft in het verleden plaatsgevonden. Klik hier voor alle actuele activiteiten.

Ontdek tijdens deze lezing het bijzondere leven van de vergeten Doornse schrijfster Fré Dommisse: een moedige, eigenzinnige auteur die tijdens de oorlog uit verzet haar pen neerlegde en bevriend was met Simon Vestdijk.

Fré Dommisse (1900–1971) woonde en werkte in Doorn en werd beroemd met haar autobiografische debuutroman Krankzinnigen. Uitgesproken antimilitaristisch en antifascistisch als ze was, weigerde ze in 1941 zich aan te sluiten bij de nazi-Kultuurkamer en legde ze haar pen neer. Om te overleven opende ze een kleine kunstwinkel in Doorn.

Ze was bevriend met dorpsgenoot Simon Vestdijk, die wereldberoemd werd, terwijl zij zelf in de vergetelheid raakte. Historica Catharina Th. Bakker (Texel, 1964) vertelt in deze lezing het verhaal van Dommisse's leven: haar psychiatrische verleden, haar moed tijdens de oorlog en haar vriendschap met Vestdijk en Ans Koster.

Bakkers biografie Fré Dommisse. Schrijfster tussen normaal en abnormaal (1900–1971) is na afloop verkrijgbaar. Er is een korte koffie- of theepauze.

Deze lezing wordt aangeboden door Stichting Doorns Belang en georganiseerd door de Doornse Historische Vereniging Thorheim en Bibliotheek Z-O-U-T.  

meld je hier aan